cache cetak  w3c biru hijau merah uk Bahasa/Language
 
  • Direktori JPM
  • Profil Pengarah
  • Profil Jabatan
    • Carta & Organisasi
    • Carta Organisasi KDN
    • Ikrar Jabatan
  • PERSIAP
  • Sistem Tempahan Produk
  • Peta Lokasi
Dari 01 Mei 2010,
Bilangan Capaian :

View Statistic


fb tweet prihatin youtube qr rss


videogaleri
Tarikh Kemaskini : 25 Julai 2014


  Pautan Dalaman

GALERI PRODUK PENJARA PULAPEN MPM AKADEMI SUKPEN


  Pencapaian
capai
  Timbalan Ketua Pengarah Penjara (Pengurusan)
 
 
   
Dato' Wan Abdul Rahman Bin Abdullah
Timbalan Ketua Pengarah Penjara (Pengurusan)


Dato' Wan Abdul Rahman dilahirkan di Baling, Kedah pada tanggal 1957. Beliau berpendidikan Ijazah Sarjana Muda Sains.

Buat pertama kali berkhidmat dengan Jabatan Penjara, beliau ditempatkan di Penjara Kajang, Selangor pada 1 September 1985. Pada 1 Mac 1990 bertukar ke Penjara Johor Bahru. Beliau dinaikkan pangkat ke Penguasa Penjara Gred KX 44 pada 8 ogos 1991 dan ditukarkan ke Maktab Penjara Malaysia, Pada 16 Oktober 1991 bertukar ke Penjara Kajang, pada 22 Januari 1992 bertukar dari Penjara Kajang ke Penjara Miri, Sarawak. Pada 16 Jun 1993 bertukar dari penjara Miri ke Ibu Pejabat Penjara Sarawak.

 

Pada 1 Julai 1995 bertukar dari Ibu Pejabat Penjara Sarawak ke Penjara Pengkalan Chepa, Kelantan. Beliau dinaikkan pangkat Penguasa Penjara Gred KX 48 pada 16 September 1999 dan ditukarkan ke Penjara Terbuka Marang, Terengganu. Beliau dinaikkan pangkat ke Gred KX 52 pada 16 September 2003 dan bertukar ke Ibu pejabat Penjara Sarawak sebagai Pengarah Penjara Sarawak. Pada 3 April 2006 dinaikkan pangkat ke jawatan Penguasa Penjara Gred KX 54 dan ditukar ke Penjara Simpang Renggam Johor.

 

Pada tanggal 25 Februari 2011, beliau diluluskan pemangkuan jawatan Penguasa Penjara Gred KX54 ke Gred Utama C sebagai Timbalan Ketua Pengarah (Pengurusan).

 

Diantara anugerah tertinggi yang diperolehi oleh beliau ialah Darjah Kebesaran Negeri Kedah Darul Aman ‘ Ahli Mahkota Kedah’ (A.M.K) sempena Keputeraan Ke Bawah Duli Yang Maha Mulia Tuanku Sultan Kedah pada 20 Januari 2008, Dikurniakan Pingat Pegawai Bintang Kenyalang (P.B.K) sempena Penyampaian Darjah-darjah dan Pingat-pingat Kebesaran Negeri Sarawak pada 11 Disember 2008, Pingat Bakti Setia (P.B.S), pingat tertinggi Jabatan yang dianugerahkan oleh Y.B. Menteri Dalam Negeri sempena Hari Jabatan Penjara Malaysia 2009, Pingat Bakti Penjara (P.B.P) sempena Mesyuarat Ketua-ketua Institusi 2/2009, Pingat Pekerti Penjara (P.P.P) pada tahun 2007, Pingat Cemerlang Penjara (P.C.P) pada tahun 2005 , Pingat Perkhidmatan Setia (P.P.S) pada tahun 2004 dan Pingat Ketua Pengarah Penjara (P.K.P.P) pada tahun 1998.

 
 
mygov spr ksn bpa mobile dapat epsa msc hrmis ep tour pemudah integriti bisa  
Hak Cipta Terpelihara. © 2012 Jabatan Penjara Malaysia.        Notis Penafian, Dasar Keselamatan & Privasi