| 
A+
Aa
A-
A
A
A

Peta LamanAduan & Maklum BalasHubungi KamiSoalan Lazim

Pusat Koreksional Dungun

23200 BUKIT BESI, DUNGUN TERENGGANU
TELEFON : 09-8332211 / 22 / 33 | FAX : 09-8332223 | EMAIL : Alamat emel ini dilindungi dari Spambot. Anda perlu hidupkan JavaScript untuk melihatnya.
https://maps.app.goo.gl/VjfDCrdT8E8yKNLv7
https://earth.google.com/web/search/Pusat+Koreksional+Dungun,+Bukit+Besi,+Terengganu/@4.79314,103.

Maklumat Ringkas

Pusat Koreksional Dungun terletak di Daerah Dungun, Mukim Jerangau, Bukit Besi. Penjara ini berkeluasan 52 hektar keseluruhan dan jaraknya 32 Kilometer dari Bandar Dungun. Penjara ini telah siap dibina pada 15 September 2011 dengan kos pembinaan sebanyak RM 72 juta. Dilengkapi dengan Anti-Climb Fence dan Sistem Keselamatan Elektronik Bersepadu (SKEB) yang melibatkan kawalan CCTV serta menggunakan teknologi terkini. Pada peringkat awal penerimaan pengisian penempatan, seramai 31 orang banduan telah dihantar ke Institusi ini pada 14 November 2011 yang dipindahkan dari Penjara Pengkalan Chepa, Kelantan. Didalam menjalani tempoh hukuman, banduan akan diberi Pendidikan Agama serta Latihan Vokasional dan lain-lain kemahiran untuk melahirkan personel insan yang berkualiti, berakhlak tinggi dan insan yang produktif.


Pusat Koreksional Dungun mempunyai Bangunan Pentadbiran, Blok Penempatan, Blok Asingan, Surau Banduan, Bangunan Bengkel, Surau Kakitangan, Berek Bujang dan dilengkapi dengan perumahan kakitangan yang moden dan selesa serta kemudahan-kemudahan lain untuk kakitangan pelbagai pangkat. Pentadbiran Pusat Koreksional Dungun diketuai oleh Pengarah Penjara berpangkat Penolong Komisioner Penjara ( KA48 ) dengan jumlah perjawatan keseluruhan sebanyak 119 orang kakitangan iaitu 100 orang perjawatan kakitangan beruniform dan 19 orang perjawatan kakitangan awam. Nama-nama Pengarah Penjara yang pernah bertugas serta menerajui Pentadbiran di Pusat Koreksional Dungun seperti berikut :-

1. PKP S.Gunasegaran A/L Shammugam 03 Januari 2012 hingga 17 Mac 2014
2. PKP Mat Bin Yaacob 17 Mac 2014 hingga 16 Julai 2018
3. PKP Abd Jalil Bin Abd Majid 16 Julai 2018 hingga 01 Jun 2020 ( Bersara )
4. PKP Hamid Bin Taha 01 Jun 2020 hingga Terkini